toggle

Stránky archivovány

 

Návštěvnost


Dnes:13
Včera82
Tento měsíc:1129
Celkem:541585

Anketa

V jakých legiích bojoval Váš předek?
 

Překlad

Czech Belarusian Bulgarian Chinese (Traditional) Croatian Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Italian Japanese Latvian Lithuanian Macedonian Norwegian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Bahna 2012 - Vojenský výcvikový prostor - 23. 6. 2012 Tisk Email

Málokterá „military“ akce pro veřejnost má tak zvučné jméno jako právě Bahna, proto když se naskytla příležitost se jich zúčastnit, neváhali jsme ani minutu.

Na místě jsme se sešli v průběhu pátku, bratři, kteří dorazili již dopoledne dokonce už postavili stany, takže my, kteří jsme přijeli večer jsme přišli k hotovému. Ráno se každý vzbudil jak si ustlal, předseda vyskladnil vybrané předměty ze svého soukromého muzea na výstavku a již jsme vyhlíželi první návštěvníky. Těch bylo požehnaně.


Během dopoledne přijeli i naši kamarádi a bratři z jednoty ČsOL Mladá Boleslav, čímž jsme nabyli potřebný stav bodáků pro nadcházející bojovou ukázku, kterou jsme již netrpělivě očekávali. Konečně přišla hodina H, nastupujeme na louku, která měla nyní představovat zborovské pláně. Přichází povel a naše rozvědka vyráží kupředu, je však zatlačena zpět nepřátelským obrněným automobilem. Ten je však posléze zničen naším letadlem (pozoruhodná koncentrace bojové techniky v bitvě u Zborova) a již vyrážíme v plné síle kupředu. Cestou se nám vzdává skupina Čechů v rakouských uniformách a dokonce po chvíli obrací zbraně proti svým někdejším utlačovatelům. Zabíráme opuštěné kulometné postavení a vpadáme zarputilým obránců do boku. Nyní jsou pod palbou ze dvou směrů a my přecházíme do prudké zteče, která vrcholí nemilosrdným bojem muže proti muži. Více již autor popsat nemůže, neboť při dobývání poslední bašty nepřítele statečně „padl“ a byl probuzen až potleskem diváků.

Po bitvě jsme se navrátili do svého tábora, kde jsme pokračovali s rozdáváním výkladů kolemjdoucím zájemcům. Kolem čtvrté hodiny již zástupy návštěvníků značně prořídly a nám nezbylo než se vydat také na cestu domů.


autor: Petr Čížek

foto: Monika Doubková, mirekbed.rajce.net 


Fotogalerie