toggle

Stránky archivovány

 

Návštěvnost


Dnes:14
Včera82
Tento měsíc:1130
Celkem:541586

Anketa

V jakých legiích bojoval Váš předek?
 

Překlad

Czech Belarusian Bulgarian Chinese (Traditional) Croatian Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Italian Japanese Latvian Lithuanian Macedonian Norwegian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Dětský den - Klatovy - 1. 6. 2012 Tisk Email

Mezinárodní den dětí  je svátkem, který byl navrhnut v roce 1949 několika sdruženími a již v roce 1950 slavený v 50 zemích světa. Ne jinak tomu bylo v Československu a stále je v České Republice.         

Náš klub se Dne dětí účastnil na dni otevřených dveří v klatovských kasárnách, kde AČR pro děti uspořádala mnoho stánků a ukázek výcviku, výzbroje, výstroje a techniky. Děti si zde mohli např. vyzkoušet nepřímou masáž srdeční ve stánku voj. záchranářů, nebo odebírání otisků prstů ve stánku vojenské policie.

My, ač ne s tak moderním vybavením, jsme předvedli menší dobový tábor a ukázku výstroje a výzbroje čs. legií v Itálii a v Rusku.  Hlavním trhákem naší prezentace však byly cvičné pušky pro výcvik bodákového útoku, který si děti mohli vyzkoušet. Od té doby co se to o nás rozkřiklo, bylo u našeho stánku doslova k prasknutí. Děti se předháněly, kdo si to vyzkouší dřív a mnozí přišli znova. 

Atmosféra byla v Klatovech skvělá, dětí bylo mnoho a vojáci pomohli při každé prosbě. Ač už je den dětí za námi, tak s akcemi pro děti zdaleka nekončíme. Již 11. června pomáháme plzeňské jednotě ČsOL s brannou soutěží – Legionářské hry a v létě nás čeká množství přednášek na skautských i civilních táborech.  


autor: Bc. Jaroslav KARAS

foto: Bc. Petra SUKOVÁ


Fotogalerie