toggle

Stránky archivovány

 

Návštěvnost


Dnes:13
Včera82
Tento měsíc:1129
Celkem:541585

Anketa

V jakých legiích bojoval Váš předek?
 

Překlad

Czech Belarusian Bulgarian Chinese (Traditional) Croatian Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Italian Japanese Latvian Lithuanian Macedonian Norwegian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Oslavy vzniku naší československé vlasti - Plzeň - 28. 10. 2012 Tisk Email

Klub přátel pplk. Karla Vašátky a ČsOL jednota Plzeň se pravidelně zúčastňuje oslav vzniku svobodného Československa v Plzni. Každý rok se snaží přiblížit se více široké veřejnosti a poukázat tak na pozadí vzniku republiky. Tentokrát náš den začal ráno, kdy jsme se v dobových uniformách, zúčastňovali  programů pořádaných městem a odpovídali tam na četné dotazy veřejnosti, co že to máme za uniformy a kdo tyto uniformy nosil.

Překvapením pro nás byla velká informovanost. Hlavně starší ročníky poznávaly, o co se jedná a to dokonce i u uniformy příslušníka „Roty Nazdar“. Pozdě odpoledne jsme se sešli v hojném počtu u památníku Národního osvobození na náměstí T. G. Masaryka, kde proběhl pietní akt a KVV Plzeň vyznamenalo několik příslušníků AZ z Plzně pamětní medailí KVV. Po pietním aktu jsme se seřadili k slavnostnímu pochodu – lampionovému Průvodu světel, který se jde od nám. T. G. Masaryka na nám. Republiky. Každoročně se ho účastní několik tisíc lidí a naše jednota má tu čest, že spolu se Sokoly může jít v čele průvodu.


Autor: Bc. Jaroslav Karas

Foto: Gabriela Šmídová    


Fotogalerie