toggle

Stránky archivovány

 

Návštěvnost


Dnes:12
Včera82
Tento měsíc:1128
Celkem:541584

Anketa

V jakých legiích bojoval Váš předek?
 

Překlad

Czech Belarusian Bulgarian Chinese (Traditional) Croatian Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Italian Japanese Latvian Lithuanian Macedonian Norwegian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Přednášky na ZČU - listopad/prosinec 2011 Tisk Email

V průběhu měsíců listopad a prosinec náš klub provedl dvě přednášky na Fakultě Filozofické ZČU. Jednalo se o přednášky připomínající československý zahraniční odboj za první světové války a okolnosti vzniku našeho státu.

První z nich byla v rámci předmětu dějiny střední Evropy a přednášející zde krátce poreferoval o bojích na Slovensku a o okolnostech vytyčení jižní hranice Slovenska. V referátu byl kladen důraz na geopolitické intervence této události.

Další přednáška proběhla jako poslední hodina předmětu první světová válka. Náš klub zde představil uniformy čs. legií v Rusku a v Itálii za první světové války. Nastíněn byl vývoj uniforem, jejich specifické využití a vývoj insignií. Posluchačům byly rozdány propagační předměty ČsOL a k nahlédnutí půjčeny knihy s legionářskou tématikou.

Za pomoc s druhou přednáškou bych chtěl poděkovat Danielu Malýmu z KVH Tommy & Yankee o.s.


Autor: Bc. Jaroslav KARAS

foto: žáci oboru Moderní dějiny, ZČU


Fotogalerie