toggle

Stránky archivovány

 

Návštěvnost


Dnes:13
Včera82
Tento měsíc:1129
Celkem:541585

Anketa

V jakých legiích bojoval Váš předek?
 

Překlad

Czech Belarusian Bulgarian Chinese (Traditional) Croatian Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Italian Japanese Latvian Lithuanian Macedonian Norwegian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Zahájení sezóny ve VTM - Lešany - 19. 5. 2012 Tisk Email

Navzdory blížící se rekonstrukci bitvy u Zborova a s ní spojené přípravy, jsme si nemohli nechat ujít tradiční tankový den ve vojenském muzeu v Lešanech, kterého jsme se již mnohokrát účastnili jako diváci. Tentokrát jsme však přislíbili rozbít i svůj dobový tábor čs. legií na Rusi, a tak se také stalo. Po příjezdu jsme pomohli s vyložením o dost většího dobového tábora našich přátel z KVH Rota Nazdar a pak jsme se již pustili do stavby svého, který byl sice menší, ale náš.

Večer jsme strávili společně nad lahví dobré pálenky v družné zábavě. Ráno jsme rozložili svou výstavu dobových předmětů a vyhlíželi první návštěvníky, kteří na sebe nenechali dlouho čekat. Výklad jsme střídali populárními ukázkami výcviku boje na bodák, a tak nám den příjemně utíkal. Jediným mráčkem byla jakási polská výprava (zpozorovajíc naše červenobílé lentočky a českou vlajku), která nás vzala za své a hlasitě to dávala najevo. Taková popularita by asi netěšila nikoho. Den nám pěkně uplynul, mimo jiné i díky výbornému obědu z kuchyně roty Nazdar (díky!). K večeru nastal čas odjezdu a vyrazili jsme do svých domovů.


autor: Petr Čížek

foto: Karolína Lieblová


Fotogalerie