toggle

Stránky archivovány

 

Návštěvnost


Dnes:420
Včera408
Tento měsíc:420
Celkem:621706

Anketa

V jakých legiích bojoval Váš předek?
 

Překlad

Czech Belarusian Bulgarian Chinese (Traditional) Croatian Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Italian Japanese Latvian Lithuanian Macedonian Norwegian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Veteránský revolver a Isonzo 1917 – Plzeň, Třemošná - 12. 10. 2013 Tisk Email

Na letošní rekonstrukci bojů na jižní frontě, tradičně pořádanou v Třemošné u Plzně chlapci z IR35 jsme se těšili o to více, že ještě dopoledne před samotnou ukázkou jsme se mohli účastnit střelecké soutěže Veteránský revolver pořádané jednotou ČsOL Plzeň. Pro bratry z Plzně je tato soutěž samozřejmostí, my hradečtí jsme se však účastnili poprvé.

Do Plzně jsme dorazili v pátek večer, na nádraží nás vyzvedli plzeňáci Kaffu a Véna, v doupěti bratra Kaffua jsme odložili přebytečné věci a vyrazili jsme do víru plzeňské noci. Po návštěvě několika vyhlášených plzeňských podniků jsme dorazili domů, abychom byli náležitě odpočatí na soutěž. Ráno jsme se převlékli do uniforem, sbalili zbytek věcí a vyrazili jsme. Akce probíhala v přátelském a bratrském duchu, je nutno také zmínit že sestra Míša dobyla skvělé druhé místo v kategorii žen. Na závěr naše jednotka vystřelila čestnou salvu a již jsme uháněli do nedaleké Třemošné na bitvu. Času bylo pomálu a zanedlouho se již bojištěm nesly první výstřely. V bitvě trvající několik desítek minut byli spojenci poraženi. Po první bitvě následoval oběd a po krátkém čekání přišla druhá, večerní bitva. Ta byla o něco zajímavější jak pro diváky, tak pro účinkující. Bohužel naše jednotka byla poznamenána nedostatkem munice, proto jsme se na konci vrhli do beznadějné zteče hledajíce „hrdinskou smrt“.

Po druhé ukázce jsme se narychlo očistili od bláta a vyrazili do Prahy za panem předsedou na vodku a pirohy, to už je však jiný příběh.


Text: Petr Čížek

Foto: Otanet


Fotogalerie