toggle

Stránky archivovány

 

Návštěvnost


Dnes:62
Včera178
Tento měsíc:820
Celkem:581295

Anketa

V jakých legiích bojoval Váš předek?
 

Překlad

Czech Belarusian Bulgarian Chinese (Traditional) Croatian Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Italian Japanese Latvian Lithuanian Macedonian Norwegian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Den veteránů - Praha, Mirošov - 11. 11. 2012 Tisk Email

Pro někoho je 11. listopad především dnem, kdy podle našich předků má napadnout sníh, pro nás, vojensko-historické nadšence je to však dnem kdy skončila první světová válka a Dnem veteránů.

Ten letošní jsme prožili vskutku rušně. Ráno jsme vyrazili z Hradce Králové do Prahy za naším panem předsedou. S ním jsme se sešli u Divadla na Vinohradech, abychom zde postavili výstavu pro pozdější část dne. Poté jsme měli v pořadníku propagační stánek ve VHÚ na Žižkově. Zde jsme později nechali dva bratry jako zálohu, zbytek mužstva vyrazil zpět do vinohradského divadla, kde se konal dobročinný koncert pro válečné veterány. Po skončení koncertu a následného rautu jsme sbalili výstavu, bratr předseda se vrátil na VHÚ, já a bratr Pavel jsme vyrazili do nedaleké vsi Mirošov, kde jsme se účastnili odhalení zrekonstruovaného pomníku obětem války. I zde se nám dostalo srdečného přivítání a po skončení pietního aktu jsme byli poněkud zaskočeni žádostí pana starosty o besedováno na téma čs. legií, kterému jsme rádi vyhověli.

Když se čas nachýlil, vyrazili jsme zpět do Prahy pro bratry, které jsme zanechali na Žižkově. Ti se již toho času nacházeli v jednom místním restauračním zařízení, kde je bratr předseda hostil večeří a zlatavým mokem. Hradecké bratry jsme naložili do auta, s pražskými jsme se rozloučili a vyrazili k domovu.


 Autor: Petr Čížek

Foto: Jiří Charfreitag, DiS a Ing. Monika Doubková


Fotogalerie