toggle

Stránky archivovány

 

Návštěvnost


Dnes:13
Včera82
Tento měsíc:1129
Celkem:541585

Anketa

V jakých legiích bojoval Váš předek?
 

Překlad

Czech Belarusian Bulgarian Chinese (Traditional) Croatian Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Italian Japanese Latvian Lithuanian Macedonian Norwegian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
2. ročník memoriálu Jaroslava Šámala - Katusice, Bezdědice - 13. - 15. 4. 2012 Tisk Email

Neuplynul ani rok a bratři z Mladé Boleslavi připravili druhý ročník Memoriálu Jaroslava Šámala. Jakožto zkušený účastník tohoto klání jsem před výjezdem z Prahy zkontroloval stav tlaku v pneumatikách automobilu, nalodil svou drahou polovičku a v době začátku střeleb jsem svižným tempem míjel Černý most.

Nutno dodat, že náš příjezd na místo byl o více než hodinu lepší než v loňském roce a tak jsem si splnil i jeden ze dvou sobotních cílů. Po přivítání spousty kamarádu jsem se rovnou chopil své oblíbené ručnice francouzské výroby, vytáhl jsem náboje, které mi připravil nejmenovaný dvoumetrový paragán, a připravil se ke střelbě. Za pár minut nebylo co řešit a tak jsem si odnášel terč a kupodivu i se všemi ranami v něm (čímž jsem si splnil i svůj druhý cíl). Po přepočítání výsledků střelců bylo nejlepších deset vyzváno ke střelbě na slavnostní terč. V tuto chvíli jsem již přesáhl své cíle a dokonce jsem se této čestné možnosti také ujal. Samozřejmě, že nejlepší střelec na slavnostní terč byl předseda ČsOL jednota Mlada Boleslav Tomáš Pilvousek. Třešničkou na dortu pak bylo vyhlášení celkových výsledků, kde jsem se umístil na krásném druhém místě a poprvé za svůj život jsem dostal pohár. Pokud by Vás zajímaly nudné informace jako jméno celkového vítěze atd. , tak ty najdete na stránkách ČsOL jednota Mladá Boleslav. Na mě už toho štěstí bylo až dost a tak jsme se přesunuli do blízké restaurace se občerstvit, aby to se mnou neseklo. Poté již se celá naše skupina přesunula do Bezdědic, kde jsme se ubytovali a vyrazili na krátkou procházku. Večer již probíhal v bratrském duchu a u zlatavého moku. Díky všem, kteří se zasloužili o uskutečnění tohoto memoriálu, a budeme se těšit za půl roku na třetí ročník.


Autor: Jiří Charfreitag

Foto: ČsOL jednota Mladá Boleslav


Fotogalerie