toggle

Stránky archivovány

 

Návštěvnost


Dnes:13
Včera82
Tento měsíc:1129
Celkem:541585

Anketa

V jakých legiích bojoval Váš předek?
 

Překlad

Czech Belarusian Bulgarian Chinese (Traditional) Croatian Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Italian Japanese Latvian Lithuanian Macedonian Norwegian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Memoriál Jaroslava Šámala - Katusice, Bezdědice - 3. - 4. 12. 2011 Tisk Email

Na pozvání bratrů z ČsOL jednota Mladá Boleslav jsem v sobotu ráno vyrazil směr Katusice a střelecký memoriál Jaroslava Šámala. Moje cesta skončila dříve než začala a tak po shlédnutí prázdné pneumatiky jsem zaklel a začal řešit defekt pneumatiky. A tak jsem se zpožděním tří hodin dorazil na předem určené místo. Nebylo tedy divu, že když jsem dorazil na střelnici, hlavní klání již bylo téměř zakončeno. Nelenil jsem tedy a rychlopalbou odstřílel stanovený počet nábojů.

Přestože jsem zkoušel poprvé vlastnosti francouzské pušky Berthier 1907/15, byl se svým výsledkem spokojen. Hned poté jsme se přesunuli do restaurace v Katusicích kde proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů. Na třetím místě se umístil Pavel Koštejn, na druhém Zdeněk Niedermertl a prví místo si vystřílel Lukáš Pilvousek. Z Katusic jsme odjeli do Bezdědic, kde jsme také měli zajištěný nocleh. Po krátké přípravě jsme vyrazili v dobových uniformách na Vrátenskou horu (cca 10 km). Po několika hodinách a již za naprosté tmy jsme se vrátili na naší základnu. Následovalo důkladné čištění vintovek, teplý gulášek a příjemný promítací večer. Večer probíhal jako vždy v bratrském duchu a v pozdních večerních hodinách jsme postupně odpadali do svých loží. Ráno jsme již jen uklidili a vyrazili do svých domovů. Díky bratrům boleslavákům za pozvání i příjemný program!


Autor: jiří Charfreitag

Foto: Pavel Koštejn


Fotogalerie