toggle

Stránky archivovány

 

Návštěvnost


Dnes:55
Včera617
Tento měsíc:14911
Celkem:667047

Anketa

V jakých legiích bojoval Váš předek?
 

Překlad

Czech Belarusian Bulgarian Chinese (Traditional) Croatian Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Italian Japanese Latvian Lithuanian Macedonian Norwegian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Natáčení příjezdu TGM do Prahy - Praha - 30. 3. 2013 Tisk Email

Jeden náš nejmenovaný člen z Vepříkova nám na výroční schůzi nabídnul účast na natáčení prvního dílu dokumentárně hraného seriál České století, konkrétně příjezd TGM na budoucí Wilsonovo nádraží, dříve Františka Josefa I. Protože jsme lidé všestranní a umíme toho víc než se ohánět puškou a vykládat na přednáškách, samozřejmě většina z nás souhlasila a natáčení se zúčastnila.

Po příjezdu na pražské Hlavní nádraží jsme se potkali s našimi přáteli z ČsOL Mladá Boleslav, dozvěděli jsme se od bratra Michala že celý týden trénoval  ,,Nazdar pane prezidente" (,,Sousedi říkali že dobrý!"), převlékli se do stejnokrojů a vyrazili vstříc herecké řeholi. Na prvním nástupišti jsme pak celé hodiny chodili, mávali, jásali, stáli ,,SMÍRNO" atd. Odpoledne se natáčení přesunul do obrovité budovy s klenutými stropy, kde jsme se mohli blýsknout svým zpěvem písně Ach synku, synku.

Poté již bylo dotočeno, sbalili jsme si tedy fidlátka a vyrazili směrem k domovu.


Text: Petr Čížek

Foto: ČsOL Mladá Boleslav


 

Fotogalerie