toggle

Stránky archivovány

 

Návštěvnost


Dnes:13
Včera82
Tento měsíc:1129
Celkem:541585

Anketa

V jakých legiích bojoval Váš předek?
 

Překlad

Czech Belarusian Bulgarian Chinese (Traditional) Croatian Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Italian Japanese Latvian Lithuanian Macedonian Norwegian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Oslavy výroční vzniku ČSR - Hradec Králové, Slaný - 28. - 29. 10. 2012 Tisk Email

V den našeho největšího státního svátku by nikdo z našeho klubu nechtěl sedět doma. V neděli 28.října jsme se sešli v Hradci Králové na nábřeží u Sokolovny, upravili výstroj a pěkně spořádaně jsme vyrazili na Masarykovo náměstí kde měly za okamžik začít tradiční oslavy státního svátku. Seřadili jsme se pěkně po pravé ruce tatíčka Masaryka a dávali pozor abychom správně převáděli cviky se zbraní tam, kde je máme předvádět.

Naštěstí jsme již zkušení mazáci a tak vše dopadlo jak mělo. Po položení květin, proslovech, předání medailí statečným občanům a státní hymně pietní akt skončil a my jsme se odebrali na nábřeží kde proběhl krátký pietní akt u památníku tří odbojů v režii ČsOL. Poté jsme se odebrali na oběd, abychom měli dost sil na další program, tedy položení věnce k pomníku v Třebši. Tento miniaturní pietní akt inicioval bratr Vorel kterému se kvůli zranění nedostává vycházek v dopoledních hodinách ale přesto měl nutkání v tento státní svátek vyrazit k pomníku.

Poté jsme, v sestavě pan předseda, paní předsedová a já, toho času bez funkce vyrazili směr Praha, jelikož na následující den jsme byli pozváni primátorem města Slaný na oslavy státního svátku který se již tradičně nekoná přímo 28.října. V Praze jsme přespali v soukromém muzeu pana předsedy, za zmínku stojí že jsme strávil vášnivou noc ve společnosti nově pořízeného kulometu Maxim, který mi po celou dobu spánku mířil do obličeje.

Ráno jsme si přivstali, na autobusovém nádraží jsme nabrali bratra Kaffua který přijel z Plzně a vyrazili jsme do Slaného. Zde se nám, jako již tradičně, dostalo skvělého přivítání a za okamžik jsme již, spolu s vojáky z posádky v Rakovníku, vyrazili předem na hřbitov, abychom zde zaujali pozice k pietnímu aktu. Ze hřbitova jsme se přemístili na náměstí k soše T.G.Masaryka kde byly oslavy zakončeny. Poté následovala krátká prezentace na téma Mafie v místním muzeu, my jsme zde presentovali své uniformy, oběd a pak jsme již bohužel museli vyrazit zpět do Prahy, čekala nás výstava na Vítkově, která by se sama rozhodně nepostavila.


Autor: Petr Čížek

Foto: Ivana Hořčičková, Ing. Vladimír Rogl


Fotogalerie