toggle

Stránky archivovány

 

Návštěvnost


Dnes:421
Včera408
Tento měsíc:421
Celkem:621707

Anketa

V jakých legiích bojoval Váš předek?
 

Překlad

Czech Belarusian Bulgarian Chinese (Traditional) Croatian Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Italian Japanese Latvian Lithuanian Macedonian Norwegian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Ostré střelby - Hrádek u Nechanic - 5. 1. 2013 Tisk Email

Jako každý první víkend v roce, i letos pořádali naši spřátelení nepřátelé z C.K. pluku IR18 střeleckou soutěž na Hrádku u Nechanic, kde jsme nemohli chybět. Svoji letošní účast jsme zahájili až v den soutěže, kdy jsme dorazili na místo, oblékli si nezbytnou výstroj a seřadili se k procházkovému pochodu po dějišti bitvy u Hradce Králové.

Po této tradiční procházce jsme se zaregistrovali na střelnici a čekání na volný palpost jsme si zpříjemňovali Žábovým gulášem a zábavou s přáteli. Po odstřílení všech disciplín jsme se odebrali do Trnavy kde nám velitel pořadatelského pluku hauptmann Petrachek zarezervoval hospodu pro vyhlášení výsledků a následný program a svůj skromný příbytek pro přespání. Po roztopení kamen a nanošení dostatku dřeva byly vyhlášeny výsledky (které, jak může autor potvrdit nejsou tak důležité jako účast), rozdány poháry, medaile a koule a již jsme mohli svlažit žíznivá hrdla. Zábava plynula příjemně, dokonce i mohamedáni z Gardekorps nám předvedli typický bosenský břišní tanec. Noc jsme strávili ve výše zmíněné rezidenci, ráno jsme dokonce byli pohoštěni snídaní. Děkujeme chlapcům z IR 18 za skvělý víkend, sláva vítězům, čest poraženým a příští rok naviděnou.


 Autor:Petr Čížek

Foto: ČsOL jednota Mladá Boleslav


Fotogalerie