toggle

Stránky archivovány

 

Návštěvnost


Dnes:13
Včera82
Tento měsíc:1129
Celkem:541585

Anketa

V jakých legiích bojoval Váš předek?
 

Překlad

Czech Belarusian Bulgarian Chinese (Traditional) Croatian Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Italian Japanese Latvian Lithuanian Macedonian Norwegian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Ostré střelby - Hrádek u Nechanic - 7. 1. 2012 Tisk Email

I když by tomu možná někdo nevěřil, náš klub udržuje přátelské vztahy i s několika kluby představující vojáky věrné „císařpánovi“. Jedním takovým klubem je i IR18 z Hradce Králové, není proto divu, že se každoročně účastníme jimi pořádané střelecké soutěže v Hrádku u Nechanic, samozřejmě vystrojeni a vyzbrojeni dle vojenských regulí první světové války.

Na místo jsme přijeli v sobotu ráno, trochu nás vyděsilo, že jsme na místě první, to se však mělo brzy změnit. Nakonec jsme se sešli v hojném počtu (podle organizátorů nejlepší účast od roku 1918) a vyrazili jsme na okružní pochod po bojištích r.1866 za výkladu hauptmanna Petrachka. Když jsme měli v nohách kilometrů tak akorát, vrátili jsme se na střelnici a dali se do díla. Díky rozdělanému ohni, čaji a hlavně skvělému buřtguláši (či co to bylo) od Žáby den pěkně ubíhal i těm, kteří zrovna nestříleli. Kolem 15:00 bylo dostříleno a my se vydali na základnu-zámeckou vrátnici, která svými rozměry umožňovala ubytování všech, kteří zde chtěli nocovat. Zde byly vyhlášeny výsledky a  předán pohár a červené koule vítězi Martinu Klikovi.

Poté si každý připravil místo, kde předpokládal, že v noci upadne, bezpečně jsme uschovali zbraně dle platných vyhlášek a zákonů a již jsme netrpělivě očekávali otevření místního lokálu, přičemž čas jsme si krátili po vojensku-popíjením slovinské hruškovice s vylouhovaným kořenem mandragory.

O tom, co se dělo v hostinci, se nebudu nijak rozšiřovat, kdo to chce zažít, nechť se přihlásí do dalšího ročníku soutěže. 

Ráno jsme posbírali padlé, našli druhý konec k Joskovým nohám, sbalili, uklidili a když už jsme všichni mohli bez starostí řídit, vyrazili jsme k domovům.

Děkujeme našich přátelům ze zákopů na druhé straně že nám připravili skvělý víkend!


Autor: Petr Čížek

Foto: Jiří Filip


 

Fotogalerie