toggle

Stránky archivovány

 

Návštěvnost


Dnes:396
Včera491
Tento měsíc:3733
Celkem:625019

Anketa

V jakých legiích bojoval Váš předek?
 

Překlad

Czech Belarusian Bulgarian Chinese (Traditional) Croatian Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Italian Japanese Latvian Lithuanian Macedonian Norwegian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Pochod Horní Malá Úpa - Bobr - 22. - 24. 2. 2013 Tisk Email

Pochod Pomezní boudy - Bobr, který tradičně pořádají naši přátelé z jednoty ČsOL Mladá Boleslav, si získal v našem klubu velikou oblibu a každý se na něj těšíme. Tento rok nebyl výjimkou, a proto jsme v pátek uháněli vozem do Žacléře ve složení pan předseda Kongo, tutan Véna a má skromná maličkost, abychom se zúčastnili této jedinečné akce. Páteční večer na naší boberské základně jsme jako obvykle věnovali sudu piva, dovezeným bratry z Mladé Boleslavi, a sledování filmu Uloupená hranice.

Sobotní ráno jsme začali jako obvykle rozcvičkou, ze které byli vyňati pouze kuchaři a choří členové posádky, kteří chystali snídani. Ranní autobus do Trutnova jsme stihli tentokráte s předstihem a bez stresu, což jakoby předpovídalo, v jakém duchu se ponese celý pochod. Naše první zastávka byla jako obvykle na Sokolské boudě, kde jsme pozřeli časný oběd a poté, chvíli před dvanáctou hodinou jsme se, navzdory silnému sněžení, vydali na cestu. Cesta ubíhala rychle a bezproblémově, dokonce jsme se rozhodli vynechat občerstvení na prvním záchytném bodě a pokračovat až na Hasičárnu. Zde jsme opět skromně, po vojensku pojedli a vydali se na nejtěžší úsek cesty, rolbou dosud netknutý. Cesta ubíhala a my se, po kolena ve sněhu, blížili k poslední hospodě na cestě. Obzvláště poslední úsek, zavátá louka, nás stál mnoho sil. Nakonec jsme však v restauraci usedli ke stolu k zasloužené odměně. Z poslední restaurace jsme, jako obvykle, odcházeli s písní na rtech a šťastně jsme dorazili až na naši boberskou základnu. Zde jsme po krátkém odpočinku povečeřeli výtečný guláš z dílny bratra Honzy a ulehli k tvrdému spánku.

Ráno jsme poklidili, odházely auta značně zasněžená, rozloučili jsme se a vyrazili ke svým domovům. Příští rok na shledanou na Bobru.


Autor: Petr Čížek

Foto: Jiří Filip


Fotogalerie