toggle

Stránky archivovány

 

Návštěvnost


Dnes:363
Včera429
Tento měsíc:6174
Celkem:716217

Anketa

V jakých legiích bojoval Váš předek?
 

Překlad

Czech Belarusian Bulgarian Chinese (Traditional) Croatian Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Italian Japanese Latvian Lithuanian Macedonian Norwegian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Přednáška pro Gymnázium, SOŠ, SOU a VOŠ - Hořice - 7. 3. 2013 Tisk Email

Na základě předchozích přednášek v Miletíně, jsme byli požádáni paní učitelkou Lenkou Fleglovou o přiblížení problematiky čs. legií za první světové války a občanské války v Rusku jejím studentům. Výklad proběhl na půdě Gymnázia, SOŠ, SOU a VOŠ, Hořice, dne 7. 3. 2013.

Za pomoci technicky nadaného studenta a IT zaměstnance školy, jsme zprovoznili připravenou prezentaci a videa složena z dobových záběrů. Oblečeni do dobových legionářských uniforem západní, jižní a východní fronty velké války jsme započali pojednání. Výkladu se ujal Radek Vorel a doplňoval ho Pavel Kohout. Po teoretickém uvedení do problematiky, Radek okomentoval připravená videa a dodal několik zajímavostí, na které si během přednášení nevzpomněl. Poté popsal artefakty přivezené na ukázku. Na závěr vyjmenoval několik legionářských spisovatelů a dodal i některá jejich díla.

Studenti byli výjimečně pozorní a ukáznění, nezbývá než doufat, že alespoň část idejí a informací, zůstala v povědomí našich posluchačů.


Text: Ondřej Marek

Foto: Mgr. Lenka Fleglová


Fotogalerie