toggle

Stránky archivovány

 

Návštěvnost


Dnes:378
Včera491
Tento měsíc:3715
Celkem:625001

Anketa

V jakých legiích bojoval Váš předek?
 

Překlad

Czech Belarusian Bulgarian Chinese (Traditional) Croatian Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Italian Japanese Latvian Lithuanian Macedonian Norwegian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Prezentace Legiovlaku na IDETu 2013 - Brno - 20. - 26. 5. 2013 Tisk Email

Legiovlak byl donedávna jako Yetti, všichni z oboru o něm mluvili, občas se objevila rozmazaná fotografie a málokdo v něj věřil. Přesto se však na letošním IDETu objevily první tři vagóny legiovlaku a nutno podotknout že v opravdu vymazlené podobě. A kdo si myslí, že náš klub u něčeho takového může chybět, šeredně se mýlí.

Na místo jsme dorazili v čele s naším předsedou, který je mimochodem tajemníkem projektu Legie 100, v pondělí odpoledne a hned jsme se pustili do práce. AČR  zrovna skládala vagóny a obrněný automobil Juráš. Naše pracovní četa mezitím vytahovala z auta předměty do výstav atd. Tato nezáživná práce nás zaměstnala až do večera a spát jsme šli s myšlenkou, že zítra budeme mít činnost zábavnější, totiž připravování výstav. S touto činností nám den uběhl velice rychle. Během dne pak dorazil ještě sanitní vůz, který jsme zařadili do soupravy. Do večera jsme potom ladili detaily a připravovali se na první návštěvní den.

V první návštěvní den časně z rána dorazily posily z ČsOL Mladá Boleslav a dalších jednot a spolků, rozdělil jsme se na stanoviště a začali presentovat. Celý den bylo co dělat a o čem povídat, není tedy divu, že jsme se sotva utrhli na klobásu k obědu a hned byli zase v jednom kole. Čtvrtek a pátek se nesl ve stejném duchu, neděle potom patřila balení a úklidu. Krátké intermezzo představovala pouze naše sobotní účast na bojové ukázce k příležitosti 95. výročí Rumburské vzpoury, o tom si však můžete přečíst jinde.


Text: Petr Čížek

Foto: Jiří Charfreitag


Fotogalerie