toggle

Stránky archivovány

 

Návštěvnost


Dnes:82
Včera178
Tento měsíc:840
Celkem:581315

Anketa

V jakých legiích bojoval Váš předek?
 

Překlad

Czech Belarusian Bulgarian Chinese (Traditional) Croatian Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Italian Japanese Latvian Lithuanian Macedonian Norwegian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Výcvik - Hradec Králové - 30. 10. 2010 Tisk Email
Jelikož je občas potřeba osvěžit si povelovou techniku čs. legií, rozhodli jsme se uspořádat jednodenní výcvik. Sešli jsme se tedy 30. října na parkovišti nejmenovaného obchodního řetězce na hradecké Plachtě. Právě zde začínají veliké hradecké lesy a bývalé vojenské cvičiště. Na seřadišti jsme se sešli v sestavě bratr Čížek, Vorel, Marek, Štys, Charfreitag a Mareš. Po několikaminutové přípravě výstroje jsme ještě udělali drobný nákup surovin do polního oběda a vyrazili jsme směrem k vojenskému cvičišti.

Nejprve jsme si z časové tísně br. Mareše procvičili pořadovku, po které musel jmenovaný opět odjet domů. My ostatní jsme však vykročili hlouběji do hradeckých lesů. Velké překvapení pro nás bylo, když jsme uviděli v místní přírodní památce prohánějící se BVP, Tatry a tanky T55. Posléze jsme se totiž dozvěděli, že se ochranáři spolu s klubem sbírajícím vojenskou techniku, rozhodli zorat místní přírodu a pomoci tak obnově tůní, kde by se mohly dále množit různé breberky. Beberkami mám namysli taková zvířátka, která se na plachtě vyskytují a která přežila do dnešních dnů a to dokonce i legendární trilobity. Lidí bylo okolo jízdní dráhy mnoho a tak jsme se rozhodli zajít hlouběji do lesů. Po několika kilometrech se nám konečně podařilo najít vhodné místo, kde bychom mohli rozdělat oheň a uvařit si polní stravu. Na našem jídelníčku byla pro tento den pohanková kaše s trochou toho uzeného. Každý přidal svou ruku k dílu, takže jídlo bylo připraveno rychleji než v kdejakém „fást fůdu“. Jelikož s námi byl br. Vorel z oběda toho moc nezbylo, takže jsme zahladili stopy po našem působení a vyrazili dále. Tentokrát s cílem najít místo, kde bychom se pocvičili ve stavbě předpisových carských stanů. To se nám po několika minutách také podařilo a tak jsme se dali všichni čile do práce. Stan stál za několik minut a k naší spokojenosti vypadal i celkem rovně a stabilně. Ani nás nepřekvapilo že boření stanu bylo omnoho rychlejší než opačný postup a po sbalení výstroje jsme vyrazili již ke svým automobilům a posléze domů. Děkuji všem, kteří se výcviku zúčastnili a budu se těšit na příští výcvik.


Autor: Jiří Charfreitag

Fotogalerie