toggle

Stránky archivovány

 

Návštěvnost


Dnes:399
Včera408
Tento měsíc:399
Celkem:621685

Anketa

V jakých legiích bojoval Váš předek?
 

Překlad

Czech Belarusian Bulgarian Chinese (Traditional) Croatian Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Italian Japanese Latvian Lithuanian Macedonian Norwegian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Výstava s přednáškou o čs. legiích - Nechanice - 3. 11. 2012 Tisk Email

Dne 3. listopadu ráno jsme se vydali plně naloženými vozy do dětského domova v Nechanicích, kde se uskutečnila  interaktivní výstava, především na téma vzniku České družiny.

Po dojetí na místo se nám dostalo srdečného přijetí od vychovatelů, kteří nás uvedli do prostor vyhrazených pro výstavu, kam jsme začali snášet a instalovat nezbytný materiál a exponáty pro výstavu.

Výstava byla zahájena všeobecnou přednáškou o čs. legiích, která z důvodu omezeného prostoru, byla vyhrazena místním dětem z dětského domova. Byly jim osvětleny důvody a podmínky vzniku čs. legií v Rusku, Francii, Srbsku a Itálii, představena výstroj a výzbroj vojáků bojujících v různých armádách a na závěr promítnuty dobové záběry z období první světové války. Poté měly děti jako první možnost prohlédnout si interaktivní výstavu zaměřenou na čs. Legie.

Když se všechny děti vynadívaly, vyzkoušely výstroj a výzbroj našich legionářů a neměly již dotazů, byl čas otevřít výstavu širší veřejnosti a celý program se opakoval i pro ně. I zde se výstava setkala se značným ohlasem.    


Autor: Petr Čížek

Foto: Ing. Monika Doubková


Fotogalerie