toggle

Stránky archivovány

 

Návštěvnost


Dnes:30
Včera124
Tento měsíc:564
Celkem:556316

Anketa

V jakých legiích bojoval Váš předek?
 

Překlad

Czech Belarusian Bulgarian Chinese (Traditional) Croatian Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Italian Japanese Latvian Lithuanian Macedonian Norwegian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Bitva o železnici - Mšeno - 8. 6. 2013 Tisk Email

Na louce dnes bojuje každý. Proto je každé oživení bojiště příjemným zpestřením bojových operací našeho klubu. Když se tedy má bojovat na nádraží s vidinou odřených loktů a kolen a navíc je možnost svézt se parním vláčkem, málokdo odolá. 

Na bojiště jsme vyrazili v sobotu ráno, sraz byl určen na nádraží Mladá Boleslav-město. Zde jsme se setkali s našimi spolubojovníky a společně se navagonovali do připraveného vlaku. Cesta byla vskutku vyhlídková a trvala téměř dvě hodiny. Vystoupili jsme ve stanici Mšeno, kde jsme zaujali vyčkávací pozici na guláš. Po odpolední siestě přišel čas boje, nastoupili jsme tedy na pozice a sledovali, kterak se zaměstnanci ČD (nikoli Česká družina ale České dráhy) pokouší vytvořit mezi vagóny prostor pro diváky. Po této kulturní vložce s nádražáckou tématikou vyráží naše rozvědka na průzkum. Po krátké přestřelce s rakouskou předsunutou hlídkou se stahujeme a do útoku nastupují rozvinuté řetězy našich dobrovolců. Pohyb přískoky nám znepříjemňují zespoda koleje a pražce a shora pálící slunce. Boj na malém prostoru je velice prudký, rakušané musejí být z pozic vybíjeni jednou bodákovou ztečí za druhou. Ke konci bitvy „hrdinně padl“ i autor těchto řádků. Slyšel už jen dvě salvy a dvě české „Hurrá“ a bylo po boji. Scénář nám toho dne napsal vítězství.

Následovala promenáda před diváky, spláchnutí prachu bitvy a cesta domů.  Chlapci z LIR10 nám i divákům připravili opravdu pěkný zážitek.


Text: Petr Čížek

Foto: ČsOL Mladá Boleslav


Fotogalerie