toggle

Stránky archivovány

 

Návštěvnost


Dnes:111
Včera159
Tento měsíc:270
Celkem:580745

Anketa

V jakých legiích bojoval Váš předek?
 

Překlad

Czech Belarusian Bulgarian Chinese (Traditional) Croatian Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Italian Japanese Latvian Lithuanian Macedonian Norwegian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Oslavy narozenin tatíčka Masaryka - Hradec Králové - 7. 3. 2011 Tisk Email
masarykacAčkoli nový primátor města Hradec Králové přesunul oslavy narozenin bývalého československého prezidenta T. G. Masaryka z dříve pro pracující dosti nepohodlné šestnácté hodiny na sedmnáctou, na místo oslavy tedy na Masarykovo náměstí jsme s Radkem dorazili doslova za minutu pět. Urychleně jsme se zařadili mezi nám dobře známé skauty Hranostaje, kteří se nám nenápadně pošklebovali pro naše zpoždění a vyčkávali, co se bude dít.
S novým primátorem (který však nedorazil) se za mikrofonem objevily i nové tváře, jak nová uvaděčka, jejíž Vojenský klub (to jako my) mi bude znít v uších ještě dlouho, tak starší pán, který měl velice údernou řeč. Jelikož se jednalo o akci spíše komornější, vše skončilo sotva začalo, rozloučili jsme se známými a vydali jsme se ke svým domovů s myšlenkou na to, co by tatíček Masaryk řekl, kdyby dnes viděl svoji republiku.
Autor: Petr Čížek