toggle

Stránky archivovány

 

Návštěvnost


Dnes:373
Včera429
Tento měsíc:6184
Celkem:716227

Anketa

V jakých legiích bojoval Váš předek?
 

Překlad

Czech Belarusian Bulgarian Chinese (Traditional) Croatian Danish Dutch English Estonian Finnish French German Greek Hungarian Italian Japanese Latvian Lithuanian Macedonian Norwegian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swedish Ukrainian
Nová kniha - Kujebáci - válečné děje pěšího pluku č. 98 Tisk Email
Čtvrtek, 12 Květen 2011 19:53
kujebaciPřátelé vojenské historie,
dovoluji si Vám představit ukázky z mé nové publikace o historii, bojovém nasazení vysokomýtského c.a k. pěšího pluku č. 98. Kniha na svých 225 stranách, křídovém papíře formátu A5, pevné laminované vazbě, podrobně dokumentuje tento v r. 1883 založený pluk a jeho pouť bojišti nejen Velké války. Kniha obsahuje přes 190 unikátních fotografií ze sbírek autora či potomků po vojácích tohoto regimentu. Zařazeny jsou zde i boje na Slovensku v r.1919 a potyčky ve vnitrozemí v r. 1918 týkající se vysokomýtského vojenského tělesa.
Doplňkem pak jsou autentické vzpomínky příslušníků pluku z více jak deseti unikátně zachovaných deníků příslušníků pluku a z deníků dalších vojáků sloužících v sesterských jednotkách 10. pěší divize ve které pluk bojoval po celou válku. Historie prvního praporu tohoto pluku pak svým nasazením v Albánii a na Lovčenu zajímavě odhaluje tamní prostředí a krutost bojů. Doplňkem jsou přílohy zabývající se složením a zařazením pluku, brigád a divizí ve kterých jednotka sloužila.

Kniha je vydána vlastním nákladem autora a je k dispozici nejen na akcích KVH (1866, 1.sv., sedmiletka Terezín a Josefov). Neváhejte, náklad činí 400ks, publikace jsou číslovány s věnováním. Pro případné zájemce lze zaslat i na dobírku. Objednávky na e-mailu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přeji pěkné historické čtení, bádání a pobavení se při četbě kapitol ze vzpomínek vojáků oné doby a těším se na přátelské shledání při konzultacích nad knihou, která vznikala dva roky a je nyní na světě.
Vladimír Mucha

Náhledy zde :
Adobe-PDF-48x48Adobe-PDF-48x48